O nás

foto xterra team (1)Oddíl triatlonu ukončil svou oficiální činnost v roce 2022, Triade Děčín bude nadále podporovat handicapované sportovce.

TRIADE Děčín občanské sdružení založili v roce 2011 Marek Peterka a Ivan Parlesák – hlavní organizátoři dvou triatlonových závodu Xterra Děčín a Iron Dumpling. Dalšími zakladateli jsou Jan Pacina, Jaroslav Hauzírek a Lukáš Matys.

Triade Děčín byl nejenom triatlonový oddíl sdružující amatérské závodníky, ale především největší organizátora sportovních akcí pro děti  a širokou veřejnost v Děčíně.

V roce 2015 vzniknul DecinSportFest.cz jako hlavní portál  sportovních akcí, které organizují nebo spoluorganizují členové Triade Děčín  a rozšířil své řady o velkou sportovní akci zaměřenou na všechny jak amatéry tak závodníky všech věkových kategorií – Děčín Run Fest – běžecké závody na několika distancích včetně půlmaratonu.

Připomeňme dosavadní aktivity členů týmu Triade. Nejstarším závodem na němž se členové pořadatelsky podílejí je amatérský triatlonový závod Iron Dumling (Železný knedlík) a dětský triatlon, dále terénní triatlon Xterra Děčín, který je již pevnou součástí Českého poháru , dva duatlony pro děti, amatérské triatlony Olešský paroháč a Mikulášovický triatlon, plavecký maraton Gaston a Běh 17.listopadu, jehož spolupořadatelem je atletický klub ASK Děčín. Všechny tyto závody jsou velice oblíbené a v roce 2014 se každého z těchto závodů zúčastnilo více než sto závodníků. Jedná se o velmi kvalitní účast, vždyť vítězové Děčínské Xterry obstáli i na mistrovství světa na Havaji, když Helena Erbenová skončila na třetím místě a tradiční děčínský účastník Jan Kubíček byl v první desítce. Na každé akci, kterou pořadatelé organizují, jsou i závody v dětských kategoriích. Celkový počet startujících dětí v jednom roce se blížil k číslu tisíc malých závodníků.

Členové oddílu se účastnili nejen domácích podniků, ale i velkých závodů v zahraničí jako jsou MS, ME a další. Mezi námi jsou několikanásobní IRONMANI.

Členové klubu Triade nezapomínali ani na dobročinnost. Dětem ze sociálně slabých rodin zabezpečili na akcích zapůjčení kol,  každý rok věnovali finanční částku pro handicapované děti. Zároveň diky nadaci Tomáše Slavaty a firmě KTM mohli i vybraným dětem kola věnovat.

Celková částka věnovaná na charitu  přesáhla 400 tisíc korun.

Marek Peterka

Triade Děčín