Schloss-triathlon Moritzburg 2014

Schloss-triathlon Moritzburg 2014

V sobotu 14. června se v sousedním Německu konal prestižní Schloss-triathlon v Moritzburgu. Jednalo se o distanci polovičního Ironmana tedy 1,9km plavání, 90km na kole a závěrečných 21km běhu, tým borců z klubu Triade Děčín se ho zhostil s velkým úspěchem. Účastnili se jej Ivan Parlesák, Jan Parlesák, Petr Rouček, Marek Peterka, Hynek Plachý a Martin Tonder.

Celá akce je situována přímo u zámku Moritzburg, kde se filmovala všem známá pohádka Popelka. 1900m plavání začalo výstřelem z děla a triatleti plavali ve vodách rozlehlého zámeckého rybníka. Vzhledem k pólistické minulosti Ivana, Honzy a Petra, vylézali tito plavci z vody na předních pozicích startovního pole. Dlouhá cyklistická 90km část byla o něco náročnější, jelikož ji doprovázel poměrně silný vítr a střídající se deštivé přeháňky. Zde svým výkonem a časem vynikl Marek Peterka a nastupoval tak do běžecké části jako první v porovnání s ostatními Triadisty. V poslední půlmaratonské běžecké části ukázal vynikající běžeckou formu Petr Rouček a 3km před cílem doběhl Marka Peterku, časem 4h38min předvedl hodně kvalitní výkon, 2 minuty za ním finišoval Marek Peterka následovaný bratrskou dvojici Jan a Ivan Parlesákovi, poté Hynek Plachý a Martin Tonder.

Závod je součástí víkendového triatlonového festivalu, kde se jedou celkem 4 závody odlišných distancí. Celková účast je přes 1000 triatlonistů.

I přesto, že celý závod doprovázela nepřízeň deštivého počasí, hodnocení je velmi pozitivní za perfektně pořádanou akci s ohromnou podporou obce a místních obyvatel.

Pro 3 závodníky H.Plachého, P.Roucka a M.Peterku to byl test před účastí na Mistrovství Evropy v distancích plného Ironmana ( 3,8km plavání, 180km kolo, 42km běh) v Německém Rothu 20.července.

 

Triade Děčín

Vloženo do Oddíl Triatlonu Triade – reportáže 2014.